Licensed to Spokane Area Swimming     Hy-Tek's Meet Manager 11/17/2006 07:52 PM
                   2006 Willamette vs Whitworth - 11/17/2006                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Whitworth College  'A'                                      1:53.20  
     1) Brittany Gresset                2) Katelyn Erickson               
     3) Samantha Kephart                4) Natalie Turner                 
 -- Willamette University  'A'                                       DQ  
     1) Coral Sorensen FR               2) Lauren Gard FR                 
     3) Molly Heinisch SR               4) Caitlin Hannigan SO            
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Whitworth College  'A'                                      1:43.22  
     1) Luke Stocker                    2) Bryan Clarke                   
     3) Josh McDowell                   4) Justin Brandler                
  2 Willamette University  'A'                                  1:50.30  
     1) David Sluss SR                  2) Kei Otawa SR                   
     3) Kevin Tangeman FR               4) Cason Schmit SR                
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah List                 WHTW                          11:26.10  
  2 Lauren Vice               SO WU                            12:04.44  
  3 Kailey Nelson                WHTW                          12:08.62  
  4 Jenna Larrow              FR WU                            12:15.79  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 David Dolphay                WHTW                          10:12.24  
  2 Tom Radtke                   WHTW                          10:50.98  
  3 Chung-On Leung               WHTW                          11:51.16  
  4 Pete Kahn                 JR WU                            12:15.24  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Katelyn Erickson             WHTW                           2:01.07  
  2 Brittany Gresset             WHTW                           2:03.54  
  3 Ashly Scroggy                WHTW                           2:06.74  
  4 Bridget Sutherland        JR WU                             2:10.47  
  5 Whitney Pryce             FR WU                             2:12.02  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Kris Asleson                 WHTW                           1:51.77  
  2 Luke Stocker                 WHTW                           1:53.74  
  3 Nathan Newberg               WHTW                           1:54.30  
  4 Kevin Tangeman            FR WU                             2:00.60  
  5 James Huang               SO WU                             2:05.35  
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Kephart             WHTW                             25.48  
  2 Becca Fischer             SR WU                               26.08  
  3 Marjorie Turner              WHTW                             27.06  
  4 Caitlin Hannigan          SO WU                               30.64  
  5 Lauren Gard               FR WU                               31.50  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Kei Otawa                 SR WU                               22.00  
  2 Scott Adams                  WHTW                             22.83  
  3 Justin Brandler              WHTW                             23.11  
  4 Brad Hoine                   WHTW                             25.80  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Yasmeen Kheshgi              WHTW                           2:18.57  
  2 Rachel Longton               WHTW                           2:26.74  
  3 Katie Furber                 WHTW                           2:26.92  
  4 Shanley Roxburgh          SR WU                             2:31.45  
 -- Allison Shigley              WHTW                          X2:30.44  
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Bryan Clarke                 WHTW                           2:02.84  
  2 Daniel Bergman               WHTW                           2:10.94  
  3 Luke Stocker                 WHTW                           2:12.44  
  4 Matthew Tanigawa          FR WU                             2:13.28  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Kephart             WHTW                             59.11  
  2 Bridget Sutherland        JR WU                             1:03.91  
  3 Rachel Longton               WHTW                           1:04.10  
  4 Rebekah List                 WHTW                           1:06.50  
  5 Lauren Vice               SO WU                             1:09.14  
  6 Molly Heinisch            SR WU                             1:20.93  
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Josh McDowell                WHTW                             55.27  
  2 Chung-On Leung               WHTW                             58.00  
  3 Justin Brandler              WHTW                             58.55  
  4 David Sluss               SR WU                             1:00.38  
  5 Kevin Tangeman            FR WU                             1:03.40  
  6 Greg Henselman            JR WU                             1:06.26  
 -- Daniel Bergman               WHTW                          X1:00.42  
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Brittany Gresset             WHTW                             55.34  
  2 Whitney Pryce             FR WU                             1:00.36  
  3 Caitlin Richardson           WHTW                           1:05.43  
  4 Caitlin Hannigan          SO WU                             1:07.51  
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Nathan Newberg               WHTW                             50.06  
  2 Kris Asleson                 WHTW                             50.15  
  3 Scott Adams                  WHTW                             51.36  
  4 James Huang               SO WU                               55.55  
 
Event 15  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Marjorie Turner              WHTW                           1:06.89  
  2 Allison Shigley              WHTW                           1:07.17  
  3 Kailey Nelson                WHTW                           1:11.22  
  4 Coral Sorensen            FR WU                             1:12.11  
  5 Molly Heinisch            SR WU                             1:23.20  
 
Event 16  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 David Dolphay                WHTW                             57.87  
  2 Josh McDowell                WHTW                           1:01.28  
  3 Jason Hunter                 WHTW                           1:02.89  
  4 Pete Kahn                 JR WU                             1:04.59  
  5 Graham Smith              SR WU                             1:09.18  
  6 David Sluss               SR WU                             1:10.85  
 -- Brad Hoine                   WHTW                          X1:01.59  
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Shanley Roxburgh          SR WU                             6:00.78  
  2 Jenna Larrow              FR WU                             6:03.38  
 -- Natalie Turner               WHTW                          X5:10.73  
 -- Yasmeen Kheshgi              WHTW                          X5:28.83  
 -- Ashly Scroggy                WHTW                          X5:47.42  
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Greg Henselman            JR WU                             5:43.83  
 -- Tom Radtke                   WHTW                          X5:12.72  
 -- Chung-On Leung               WHTW                          X5:39.15  
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Becca Fischer             SR WU                             1:11.24  
  2 Lauren Gard               FR WU                             1:23.61  
 -- Katelyn Erickson             WHTW                          X1:12.44  
 -- Katie Furber                 WHTW                          X1:21.08  
 -- Caitlin Richardson           WHTW                          X1:28.27  
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Kei Otawa                 SR WU                             1:01.30  
  2 Matthew Tanigawa          FR WU                             1:11.37  
  3 Graham Smith              SR WU                             1:18.50  
 -- Bryan Clarke                 WHTW                          X1:00.82  
 -- Kris Asleson                 WHTW                          X1:04.04  
 -- Jason Hunter                 WHTW                          X1:06.61  
 
Event 21  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Willamette University  'A'                                  1:50.56  
     1) Becca Fischer SR                2) Bridget Sutherland JR          
     3) Lauren Vice SO                  4) Whitney Pryce FR               
 -- Whitworth College  'A'                                     X1:46.56  
     1) Natalie Turner                  2) Marjorie Turner                
     3) Yasmeen Kheshgi                 4) Ashly Scroggy                  
 -- Whitworth College  'B'                                     X1:55.15  
     1) Kailey Nelson                   2) Rebekah List                   
     3) Caitlin Richardson              4) Rachel Longton                 
 
Event 22  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Willamette University  'A'                                  1:41.66  
     1) Matthew Tanigawa FR             2) James Huang SO                 
     3) Pete Kahn JR                    4) Cason Schmit SR                
 -- Whitworth College  'A'                                     X1:32.03  
     1) David Dolphay                   2) Scott Adams                    
     3) Tom Radtke                      4) Nathan Newberg                 
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. Whitworth College                   109   2. Willamette University                69
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. Whitworth College                   116   2. Willamette University                64