Licensed to Pacific University         Hy-Tek's Meet Manager 1/29/2007 09:34 AM
                       Willamette Dual 2007 - 1/27/2007                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific University-OR  'A'                        2:04.36    2:02.09   11  
     1) Prigge, Alex                    2) Curtis, Allison                
     3) Mathis, Kristen                 4) Manabat, Rowena                
  2 Willamette University Swimming-OR  'A'            1:54.51    2:06.67    4  
     1) Fischer, Becca J 21             2) Thiemens, Brittany 20          
     3) Roxburgh, Shanley K 22          4) Larrow, Jenna L 18             
  3 Willamette University Swimming-OR  'B'                 NT    2:17.29    3  
     1) Sorensen, Coral E 18            2) Gard, Lauren A 18              
     3) Heinisch, Molly E 21            4) Vice, Lauren 19                
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willamette University Swimming-OR  'A'            1:37.67    1:51.89   11  
     1) Schmit, Cason D 22              2) Huang, James 20                
     3) Tangeman, Kevin 18              4) Tanigawa, Matthew 18           
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prigge, Alex                 Pacific-OR           2:11.39    2:09.42    9  
  2 Pryce, Whitney J          18 WU-OR                2:11.52    2:10.01    4  
  3 Mathis, Kristen              Pacific-OR           2:14.58    2:10.48    3  
  4 Larrow, Jenna L           18 WU-OR                2:21.90    2:14.54    2  
  5 Beattie, Megan               Pacific-OR           2:24.42    2:24.38    1  
 -- Sorensen, Coral E         18 WU-OR                2:15.43         DQ  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tangeman, Kevin           18 WU-OR                2:00.29    1:59.49    9  
  2 Henselman, Greg           20 WU-OR                2:11.42    2:09.42    4  
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thiemens, Brittany        20 WU-OR                     NT      26.55    9  
  2 Manabat, Rowena              Pacific-OR             27.52      27.25    4  
  3 Hannigan, Caitlin         19 WU-OR                  27.39      30.37    3  
  4 Mumm, Lindsay             18 WU-OR                  31.10      32.70    2  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Nathan                Pacific-OR             22.32      22.06    9  
  2 Otawa, Kei Z              21 WU-OR                  21.87      22.28    4  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curtis, Allison              Pacific-OR           2:21.33    2:19.76    9  
  2 Roxburgh, Shanley K       22 WU-OR                2:29.04    2:41.90    4  
  3 Gard, Lauren A            18 WU-OR                     NT    2:55.99    3  
 -- Heinisch, Molly E         21 WU-OR                     NT         DQ  
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tanigawa, Matthew         18 WU-OR                2:13.28    2:11.83    9  
  2 Seixas, Kai                  Pacific-OR           2:14.23    2:12.21    4  
  3 Huang, James              20 WU-OR                     NT    2:20.95    3  
  4 Tangeman, Kevin           18 WU-OR                     NT    2:27.75    2  
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gima, Shannon             20 WU-OR                2:28.17    2:23.52    9  
  2 Curtis, Allison              Pacific-OR           2:28.82    2:26.91    4  
  3 Vice, Lauren              19 WU-OR                2:34.85    2:29.49    3  
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tanigawa, Matthew         18 WU-OR                     NT    2:27.33    9  
  2 Henselman, Greg           20 WU-OR                2:22.59    2:31.93    4  
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thiemens, Brittany        20 WU-OR                  57.26      58.77    9  
  2 Manabat, Rowena              Pacific-OR           1:00.39      59.96    4  
  3 Beattie, Megan               Pacific-OR           1:07.93    1:06.98    3  
  4 Hannigan, Caitlin         19 WU-OR                     NT    1:07.41    2  
  5 Mumm, Lindsay             18 WU-OR                1:09.10    1:14.01    1  
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Nathan                Pacific-OR             49.02      49.10    9  
  2 Schmit, Cason D           22 WU-OR                  49.17      50.09    4  
  3 Kahn, Pete                21 WU-OR                  54.39      56.70    3  
 
Event 15  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gima, Shannon             20 WU-OR                2:14.77    2:21.82    9  
  2 Fischer, Becca J          21 WU-OR                     NT    2:21.93    4  
  3 Mathis, Kristen              Pacific-OR           2:28.75    2:25.50    3  
  4 Pryce, Whitney J          18 WU-OR                     NT    2:34.01    2  
 
Event 16  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kahn, Pete                21 WU-OR                2:09.88    2:19.37    9  
  2 Smith, Graham R           21 WU-OR                2:14.75    2:29.95    4  
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prigge, Alex                 Pacific-OR           5:43.14    5:44.65    9  
  2 Larrow, Jenna L           18 WU-OR                5:58.32    5:54.98    4  
  3 Vice, Lauren              19 WU-OR                5:42.95    5:59.51    3  
  4 Beattie, Megan               Pacific-OR           6:19.59    6:20.63    2  
 
Event 17  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Otawa, Kei Z              21 WU-OR                     NT    5:04.18    9  
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Becca J          21 WU-OR                2:29.92    2:36.19    9  
 
Event 19  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Nathan                Pacific-OR                NT    2:21.07    9  
  2 Seixas, Kai                  Pacific-OR           2:24.15    2:31.80    4  
 -- Huang, James              20 WU-OR                     NT   X2:37.47  
 -- Smith, Graham R           21 WU-OR                2:34.74   X2:48.49  
 
Event 21  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willamette University Swimming-OR  'A'            1:43.90    1:55.31   11  
     1) Gima, Shannon 20                2) Gard, Lauren A 18              
     3) Pryce, Whitney J 18             4) Roxburgh, Shanley K 22         
 -- Pacific University-OR  'A'                        1:53.24   X1:50.58  
     1) Mathis, Kristen                 2) Curtis, Allison                
     3) Manabat, Rowena                 4) Prigge, Alex                   
 -- Willamette University Swimming-OR  'B'                 NT   X2:05.27  
     1) Hannigan, Caitlin 19            2) Heinisch, Molly E 21           
     3) Fischer, Becca J 21             4) Mumm, Lindsay 18               
 
Event 22  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Willamette University Swimming-OR  'A'            1:27.24   X1:40.97  
     1) Otawa, Kei Z 21                 2) Kahn, Pete 21                  
     3) Smith, Graham R 21              4) Henselman, Greg 20