Licensed to Willamette University      Hy-Tek's Meet Manager 11/2/2007 08:03 PM
                        WU vs. LC Dual Meet - 11/2/2007                        
                                    Results                                    
 
Event 9  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  5 1-5 Gima, Shannon            WU                        NT    5:29.36    1  
 
Event 10  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Tanigawa, Matthew        WU                        NT    4:51.96    9  
  2 1-2 Hixson, Zac           19 Pios-OR                   NT    5:09.56    4  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sutherland, Bridget      WU                        NT    1:04.24    9  
  2 1-2 Schulce, Gwen            WU                        NT    1:04.75    4  
  3 1-3 Cordua, Elspeth          Pios-OR                   NT    1:15.13    3  
  4 1-4 Ramirez, Claudia         Pios-OR              1:21.66    1:21.46    2  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Kenton, Owen             Pios-OR                57.61    1:00.14    9  
  2 1-2 Tangeman, Kevin          WU                        NT    1:00.41    4  
  3 1-3 Totten, Scott         21 Pios-OR                   NT    1:11.40    3  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Trexler, Susie           Pios-OR                   NT      58.84    9  
  2 1-2 Connett, Hannah          WU                        NT      59.13    4  
  3 1-3 Theimens, Brittany       WU                        NT    1:00.83    3  
  4 1-4 Kraus, Kelsey            Pios-OR                   NT    1:05.30    2  
  5 1-5 Gard, Lauren             WU                        NT    1:07.80    1  
  6 1-6 Baldwin, Elly            Pios-OR              1:15.42    1:13.82  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lawton, Justin           Pios-OR                48.70      50.04    9  
  2 1-2 Tanigawa, Matthew        WU                        NT      53.24    4  
  3 1-3 Huang, James             WU                        NT      56.39    3  
 
Event 15  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Nixon, Lindsay           Pios-OR              1:06.36    1:04.64    9  
  2 1-2 Polityllo, Catherine     Pios-OR              1:07.62    1:08.23    4  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Willamette University  'A'                         NT    2:00.06   11  
     1) Gima, Shannon                   2) Connett, Hannah                
     3) Schulce, Gwen                   4) Theimens, Brittany             
  2 1-2 Lewis & Clark College-OR  'A'                 1:58.97    2:00.43    4  
     1) Menkel-Lawrence, Cat            2) Nixon, Lindsay                 
     3) Stark, Elle                     4) Trexler, Susie                 
  3 1-3 Lewis & Clark College-OR  'B'                      NT    2:04.19    1  
     1) Hamilton, Mandy 19              2) Yarranton, Raych               
     3) Herrera, Analise                4) Polityllo, Catherine           
  4 1-4 Lewis & Clark College-OR  'C'                      NT    2:20.00  
     1) Cordua, Elspeth                 2) Kraus, Kelsey                  
     3) Ramirez, Claudia                4) Parmelee, Karen                
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lewis & Clark College-OR  'A'                 1:42.74    1:49.64   11  
     1) Hixson, Zac 19                  2) Taylor, Lee                    
     3) Kenton, Owen                    4) Lawton, Justin                 
  2 1-2 Willamette University  'B'                         NT    1:52.65    4  
     1) Kahn, Pete                      2) Huang, James                   
     3) Tangeman, Kevin                 4) Tanigawa, Matthew              
 
Event 3  Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Siegle, Katie            Pios-OR                   NT   11:24.94    9  
  2 1-2 Larrow, Jenna            WU                        NT   11:50.26    4  
  3 1-3 Herrera, Analise         Pios-OR                   NT   13:00.68    3  
  4 1-4 Steahly-Jenkins, Ale  19 Pios-OR                   NT   13:25.02    2  
 
Event 4  Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Henselman, Greg          WU                        NT   12:52.99    9  
  2 1-2 Totten, Scott         21 Pios-OR                   NT   12:58.41    4  
 
Event 5  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Jordan, Claire           Pios-OR                   NT    2:03.30    9  
  2 1-2 Pryce, Whitney           WU                        NT    2:12.43    4  
  3 1-3 Sutherland, Bridget      WU                        NT    2:13.20    3  
  4 1-4 Cordua, Elspeth          Pios-OR              2:14.44    2:15.64    2  
  5 1-5 Hykan, Bekah             WU                        NT    2:24.04    1  
  6 1-6 Grossberg, Sarah         Pios-OR                   NT    2:33.12  
 
Event 6  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lawton, Justin           Pios-OR              1:52.27    1:59.69    9  
  2 1-2 Kahn, Pete               WU                        NT    2:00.59    4  
  3 1-3 Yelin, Matt              Pios-OR                   NT    2:29.28    3  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Collier, Koy             Pios-OR                25.40      26.04    9  
  2 1-2 Theimens, Brittany       WU                        NT      26.26    4  
  3 1-3 Scheiman, Anne           Pios-OR                28.96      29.38    3  
  4 1-4 Beliy, Viktoriya         WU                        NT      30.20    2  
  5 1-5 Ibarra, Chelsea          WU                        NT      32.12    1  
  6 1-6 Baldwin, Elly            Pios-OR                32.20      32.29  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Kenton, Owen             Pios-OR                23.15      23.95    9  
  2 1-2 Tangeman, Kevin          WU                        NT      24.48    4  
  3 1-3 Harris-Lapuano, Shan     Pios-OR                28.09      28.19    3  
 
Event 9  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Nixon, Lindsay           Pios-OR              4:43.79    4:47.96    9  
  2 1-2 Menkel-Lawrence, Cat     Pios-OR                   NT    5:00.34    4  
  3 1-3 Hamilton, Mandy       19 Pios-OR              4:49.34    5:10.72    3  
  4 1-4 Schulce, Gwen            WU                        NT    5:18.42    2  
 
Event 15  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  3 1-3 Pryce, Whitney           WU                        NT    1:10.29    3  
  4 1-4 Parmelee, Karen          Pios-OR              1:13.82    1:15.56    2  
  5 1-5 Beliy, Viktoriya         WU                        NT    1:19.02    1  
 
Event 16  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Hixson, Zac           19 Pios-OR                56.28    1:03.46    9  
  2 1-2 Kahn, Pete               WU                        NT    1:03.95    4  
 
Event 17  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Jordan, Claire           Pios-OR                   NT    5:29.62    9  
  2 1-2 Collier, Koy             Pios-OR              5:24.26    5:32.28    4  
  3 1-3 Larrow, Jenna            WU                        NT    5:48.76    3  
  4 1-4 Stark, Elle              Pios-OR                   NT    5:55.99    2  
  5 1-5 Sorenson, Coral          WU                        NT    6:23.82    1  
  6 1-6 Hykan, Bekah             WU                        NT    6:32.57  
 
Event 18  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Henselman, Greg          WU                        NT    6:15.78    9  
  2 1-2 Harris-Lapuano, Shan     Pios-OR                   NT    7:17.13    4  
 
Event 19  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Trexler, Susie           Pios-OR                   NT    1:14.79    9  
  2 1-2 Connett, Hannah          WU                        NT    1:17.80    4  
  3 1-3 Yarranton, Raych         Pios-OR              1:14.57    1:17.83    3  
  4 1-4 Kraus, Kelsey            Pios-OR              1:22.34    1:21.20    2  
  5 1-5 Gard, Lauren             WU                        NT    1:23.73    1  
 
Event 20  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Taylor, Lee              Pios-OR              1:09.68    1:09.01    9  
  2 1-2 Huang, James             WU                        NT    1:12.39    4  
  3 1-3 Yelin, Matt              Pios-OR              1:15.01    1:12.56    3  
 
Event 21  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lewis & Clark College-OR  'A'                 1:43.09    1:48.09   11  
     1) Stark, Elle                     2) Jordan, Claire                 
     3) Yarranton, Raych                4) Collier, Koy                   
  2 1-2 Lewis & Clark College-OR  'B'                      NT    1:53.30    4  
     1) Polityllo, Catherine            2) Scheiman, Anne                 
     3) Menkel-Lawrence, Cat            4) Herrera, Analise               
  3 1-3 Willamette University  'A'                         NT    1:53.57    1  
     1) Pryce, Whitney                  2) Larrow, Jenna                  
     3) Hykan, Bekah                    4) Sutherland, Bridget            
  4 1-4 Lewis & Clark College-OR  'C'                      NT    2:04.04  
     1) Steahly-Jenkins, Alex 19        2) Grossberg, Sarah               
     3) Siegle, Katie                   4) Hamilton, Mandy 19             
  5 1-5 Willamette University  'B'                         NT    2:05.62  
     1) Gard, Lauren                    2) Beliy, Viktoriya               
     3) Ibarra, Chelsea                 4) Mumm, Lindsay                  
 
Event 22  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lewis & Clark College-OR  'A'                 1:31.97    1:46.24   11  
     1) Totten, Scott 21                2) Yelin, Matt                    
     3) Harris-Lapuano, Shane           4) Taylor, Lee